aushalten ne demek? aushalten nedir? aushalten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   aushalten

   Türkçe

   dayanmak; direnmek

  • Türkçe

   {'aushengın} askıya çıkarmak, asmak, sergilemek .

  • Türkçe

   dayanmak, tahammül etmek; kapatmak, metres tutmak

  • Türkçe

   I. (ertragen) bse dayanmak, tahammül etm., takat getirmek 2. (Angriff usw.) mukavemet etm. 3. (ausharren) sabir ve sebat etm. 4. (Ton, Silbe) uzatmak 5. (e-e Frau) kapatmak; metres tutmak 6. (bei j-m) b-ni terk etmemek; yanindan ayrilmamak; et. nicht ~ können bse yüzü olmamak; Der Wagen hält diese Belastung nicht aus. Araba bu kadar yükü kaldirmaz. nicht mehr auszuhalten sein bicak kernige dayanrnak; Wie kann man das ~? Can buna dayanir mi? Ich halte es nicht mehr aus. Artik duramayacagim. tmamma tak dedi. Das hält ja kein Mensch mehr aus! Artik kokuttu! (F) Ne sinir sey! Tahammül edilemez! (s vor Ungeduld kaum mehr ~ können dokuz dogurmak; ausgehaltene Freundin kapatma, metres

  • Türkçe

   (v.) ('aushaltın)
   dayanmak, tahammül etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.