aglak ne demek? aglak nedir? aglak anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   aglak

   Türkçe

   Divanü Lügatit-Türk


   ıssız, çorak, oturulmayan yer, boş

  • Türkçe

   Osmanlıca


   (Galak. C.) Kilitler. * Kapalı, anlaşılmaz şeyler

  • Türkçe

   ağlak

   Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   sf. Ağlamaklı: “Bana ne, onun sarı, parlak bir kumaşa sarınmış, ağlak suratlı bodur karısından?” -A. Ağaoğlu.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   1. Vara yoğa ağlıyan, sulu gözlü: Aman, ne ağlak çocuk. 2. Oyun bozan, mızıkçı. 3. Asma budanırken, çubuğun kesilen yerinden akan su, özsuyu: Ağlak başladı, bağları budamıyalım. 4. Nemli (yiyecekler hakkında): Mutfaktan getirdiğin tuz ağlak.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   1. Issız, tenha, boş. 2. Açık: Bizim bostanın dört yanı ağlakta bekliyor. 3. İşsiz, boş gezen: Ağlaksan gel, şu işleri yapalım.

  • Türkçe

   Aglak

   Türkçe

   Osmanlıca


   (Galak. C.) Kilitler. * Kapalı, anlaşılmaz şeyler.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.