vido ne demek? vido nedir? vido anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   Vido

   Türkçe

   Hukuk Terimleri


   Oyunda konan parayı iki katına çıkarma.

  • Türkçe

   vido

   Türkçe

   isim İtalyanca vedo
        Oyun, oyunda kazanılacak sayıyı veya parayı iki katına çıkarma.


      

   Atasözü, deyim ve birleşik fiiller

   vido çekmek
   vidoyu görmek  

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. Oyunda kazanılacak sayıyı veya parayı iki katına çıkarma.

  • Türkçe

   Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü


   Oyun, oyunda kazanılacak sayıyı veya parayı iki katına çıkarma:§ “Pakize’nin bitmez tükenmez vidolu tavla partilerini seyrederken...” -Ahmet Hamdi Tanpınar, Saatleri Ayarlama Enstitüsü, 13.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.