intiha ne demek? intiha nedir? intiha anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   İntiha

   Türkçe

   Hukuk Terimleri


   Sona eriş, bitim, bitme.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Son, nihayet, uç.İNTİHA' : Eğilme. Dayanma, yaslanma.

  • Türkçe

   intiha

   Türkçe

   isim, eskimiş (intiha:) Arapça intiha
        Son, sona erme, sonu gelme.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. (intiha:) esk. Son, sona erme, sonu gelme.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Son, nihayet, uç.İNTİHA' : Eğilme. Dayanma, yaslanma

  • Türkçe

   intihâ

   Türkçe

   Osmanlıca


   son, sona erme.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.