einbrechen ne demek? einbrechen nedir? einbrechen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   einbrechen

   Türkçe

   {'aynbrehın} zorla girmek istila etmek, basmak; ansızın çökmek; hırsızlık için girmek.

  • Türkçe

   zorla girmek, hırsızlık için girmek; istila etmek; (gece, kış) olmak, bastırmak, çatmak; çökmek

  • Türkçe

   (tr.) l. (Tür) kapiyi zorlamak 2. (Wand) yikmak (intr.) l. (in ein Geschäft, Haus usw.) dükkäm acmak; b-nin evine (hirsizlik icin) girmek 2. (einsinken) cökmek, batmak 3. (einstürzen) yikilmak, kinimak, inhidam etm. 4. (in ein Land) istilä etm. 5. mil. cepheyi yarmak; düsmamn hatlanna girmek; zoria iceri girmek; gedik acmak 6. (Nacht usw.) ansizin cökmek -end:bei -er Dunkelheit ortalik karanrken 2er m cebren (bir yere) giren hirsiz; zorlu hirsiz; V: cilingir, tufaci, duvarci, minareci

  • Türkçe

   (v.) ('aynbrehın)
   zorla girmek istila etmek, basmak; ansızın çökmek; hırsızlık için girmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.