andeuten ne demek? andeuten nedir? andeuten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   andeuten

   Türkçe

   ima etmek

  • Türkçe

   {'andoytın} işaretle anlatmak, göstermek; ima etmek, sezdirmek .

  • Türkçe

   belirtmek, ifade etmek; ima etmek, sezdirmek, çıtlatmak

  • Türkçe

   l. (durch Zeichen) isaretle anlatmak, göstermek 2. (zu verstehen geben) ima (kinaye) etm.; sezdirmek, citlatmak 3. (flüchtig) resimle hafifce göstermek -end: nur ~ iistü kapall (od. örtülü) Sung/ l. gösterme, isaret 2. ima, kinaye; -en machen imada bulunmak; versteckte -en machen gidiklamak; Er hat sich mir gegenüber nur in -en ergangen, Benimle pek imali konustu. sich in –en er- gehen tevriyeli konusmak; agizda laf cignemek; lafi agizda sakiz yapmak ungs.weise ima yoliyle; Er hat mir die Sache ~ geschildert. Meseleyi bana zimnen anlatti.

  • Türkçe

   (v.) ('andoytın)
   işaretle anlatmak, göstermek; ima etmek, sezdirmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.