paleozoik ne demek? paleozoik nedir? paleozoik anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   paleozoik

   Türkçe

   isim Fransızca paléozoïque
    
   1 .    Birinci Çağ.  
   2 .  sıfat  Bu zamanla ilgili.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. 1. jeol. Birinci Çağ. 2. sf. Bu zamanla ilgili.

  • Türkçe

   Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu


   (jeoloji)

  • Türkçe

   Paleozoik

   Türkçe

   Biyoloji Terimleri Sözlüğü


   (Yun. palaios: eski ; zoon: hayvan) Milattan önce 590 milyon ile 250 milyon yıl öncesi arasında geçen, Kambriyan, Ordovizyan, Silluryan, Devonyan, Karbon ve Permiyan devirlerinden oluşan çağ.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   paleozoik

   İngilizce

   (ADJ.)
   Palaeozoic [Brit.], paleozoic

Türkçe  Türkçe » Fransızca Fransızca
  • Türkçe

   paleozoik

   Fransızca

   paléozoïque

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.