Mann ne demek? Mann nedir? Mann anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Mann

   İngilizce

   n. familty name; Heinrich Mann (1871-1950), German-born American novelist and playwright, older brother of Thomas Mann, author of well known novel "Professor Unrat"; Thomas Mann (1875-1955), German-born American novelist and critic, author of "The Magic Mountain", winner of the 1929 Nobel Prize for literature

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Mann

   Türkçe

   ..er {man} r adam, erkek; koca.

  • Türkçe

   [der] erkek, adam; koca, eş; er, asker

  • Türkçe

   m l. (Ggs. Frau) erkek, adam 2. (Ehe2) koca 3. mit. er, nefer 4. (Person) kisi; seinen ^ stehen (od. stellen) liyakat (od. yararlik) göstermek; Das Kleid macht nicht den ^. Kürk ile bork ile adam olunmaz. Spr.; wie ein ^ tek adammiscasma; ^ und Frau spielen (Ksp.) evcilik oynamak; mein ^ esim; die 20.000 ^ umfassende italienische Streitkraft yirmibin kisilik ttalyan kuvveti; Sie hat keinen ^ bekommen. Kismeti cikmadi. der rechte ^ dafür bir isin erbabi; Alle ~ nach oben (od. an Deck)! naut. Qamariva! ein ^ ein Wort özü sözü bir. Adam odur ki sözünden dönmiye. Spr.; Gott e-n guten ~ sein lassen islerini Allaha havale etm.; an den ^ bringen l. (Mädchen) eviendirmek, yamamak 2. (Ware) okutmak; elden cikarmak; satmak; Wie hat er das Falschgeld an den ^ gebracht? Kalp parayi nasil gecirdi? wenn Not am ^ ist icabi halinde; Der Hund ist auf den ^ dressiert. Bu köpek adama saldinr. mit ^" und Maus (untergehen; Schiff) bütün mürettebati ile

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.