Idee ne demek? Idee nedir? Idee anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   idée

   Türkçe

   Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü


   Fikir, düşünce:§ “Klasik idealist lehçelerin baş kelimeleri: “Idée, yahut Allah veyahut hürriyet!” -Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Bir Sürgün, 160. § “Varlıklı bir kimse, birtakım ilkelerin görütlerin (idée’lerin), düşünülerin etkisiyle, “Bir kişinin çalışmaksızın, atalarından kalanla geçinmesi doğru değildir” diyerek varını yoğunu dağıtıp işçilik etmesi olabilir.”-Nurullah Ataç, Prospero ile Caliban, 76.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Idee

   Türkçe

   n {i'de:} e fikir, düşünce.

  • Türkçe

   [die] ide, idea; fikir, düşünce, görüş

  • Türkçe

   l. fikir, ide, tasavvur, konsept, tasanm 2. (Meinung) mütalaa, düsünce 3. (bei Plato) idea, misal 4. (Grad, Kleinigkeit) F gömiek, semme, zerre

  • Türkçe

   (n.) (e.) (i'de:)
   fikir, düşünce

Fransızca  Fransızca » Türkçe Türkçe
  • Fransızca

   idée

   Türkçe

   düşünce, fikir, hayal, sanı, tahmin

  • Türkçe

   [la] fikir, düşünce; görüş; idea

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.