verzichten ne demek? verzichten nedir? verzichten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   verzichten

   Türkçe

   {fer'tsihtın} vazgeçmek.

  • Türkçe

   vazgeçmek, feragat etmek

  • Türkçe

   l. (auf et.) bsden vazgecmek, feragat (sarfinazar, istinkäf) etm.; cekimsemek 2. (auf e-n Plan) bsden caymak 3. (auf e-e bisherige Tätig-, Reit) bsden el cekmek 4. (auf et. gern ~) bse turp sikmak; ^ können (auf et.) ganisi olm.; Ich kann darauf ^. Onsuz olabilirim (od. yapabilirim). Auf e-e solche Hilfe kann man gern -. (spött.) Böyle yardim eksik olsun! nicht -^ können (auf) bsden ayak alamamak; Darauf hätte man gut und gern ^ können! Olmaz olaydi!

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.