otokar ne demek? otokar nedir? otokar anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   Otokar

   Türkçe

   Hukuk Terimleri


   Genellikle şehirlerarası veya turistik amaçlı seyehatlar için kullanılan büyük otobüs.

  • Türkçe

   otokar

   Türkçe

   isim İngilizce autocar
        Toplu geziler için yapılmış büyük otobüs.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. Toplu geziler için yapılmış büyük otobüs.

  • Türkçe

   Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü


   Toplu geziler için yapılmış büyük otobüs:§ “Yol üzerinde otokarlar, motosikletler homurdanıyor.” -Reşat Nuri Güntekin, Eski Hastalık, 40.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   otokar

   İngilizce

   (large, well-appointed, intercity) bus.

  • İngilizce

   autocar

Türkçe  Türkçe » Fransızca Fransızca
  • Türkçe

   otokar

   Fransızca

   autocar [le]

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.