on top of ne demek? on top of nedir? on top of anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   on top of

   İngilizce

   over all of, over the surface of; in addition to

İngilizce  İngilizce » Türkçe Türkçe
  • İngilizce

   on top of

   Türkçe

   -e ek olarak, -in yanı sıra, ile beraber: He´s doing this on top of his regular job. Bunu asıl işinden ayrı olarak yapıyor. He asked for a promotion, and on top of that he wanted a raise. Terfiini istedi; bir de üstüne üstlük bir maaş artışı talep etti.

  • Türkçe

   -in tepesinde

  • Türkçe

   in tepesinde

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.