Ediz ne demek? Ediz nedir? Ediz anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   ediz

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (tür.) er. 1. yüksek, yüksek yer. 2. ulu, yüce, değerli.

  • Türkçe

   Divanü Lügatit-Türk


   yüksek, yüksek yer, her şeyin yükseği

  • Türkçe

   Ediz

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (Türkçe) - 1. Yüksek, yüksek yer. 2. Ulu, yüce, değerli.

  • Türkçe

   Kişi Adları Sözlüğü


   Cinsiyet: Kız
   Ulu, yüce, değerli kimse.
   Cinsiyet: Erkek
   Ulu, yüce, değerli kimse.

  • Türkçe

   Yerleşim Yeri İsimleri


   Şanlıurfa ili, Siverek ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.