maye ne demek? maye nedir? maye anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   maye

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (far.) ka. 1. maya, asıl ve gerekli madde. 2. para, mal. iktidar güç. 3. bilgi.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Yeni doğmuş kuzu, oğlak.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Domates.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Damızlık. * Esas. Temel. * Bir şeyin mayalanması ve ekşimesi (tahammürü) için konulan madde. * Para, mal. İktidar. Güç. * İlim. * Dişi deve

  • Türkçe

   Maye

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (Farsça) - 1. Maya, asıl ve gerekli madde. 2. Para, mal. İktidar güç. 3. Bilgi.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Damızlık. * Esas. Temel. * Bir şeyin mayalanması ve ekşimesi (tahammürü) için konulan madde. * Para, mal. İktidar. Güç. * İlim. * Dişi deve.

  • Türkçe

   mâye

   Türkçe

   Osmanlıca


   maya, öz.

Azerice  Azerice » Türkçe Türkçe
  • Azerice

   maye

   Türkçe

   sıvı

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.