izcilik ne demek? izcilik nedir? izcilik anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   izcilik

   Türkçe

   isim
    
   1 .    İzci olma durumu veya izcinin yaptığı iş.  
   2 .    Gençleri ruh ve bedence sağlam ve yararlı bir biçimde yetiştirmeyi amaçlayan dünya çapındaki spor ve eğitim örgütü.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. 1. İzci olma durumu. 2. Gençleri ruh ve bedence sağlam ve yararlı bir biçimde yetiştirmeyi amaçlayan dünya çapındaki spor ve eğitim örgütü.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   izcilik

   İngilizce

   scouting.

  • İngilizce

   tracking; scouting

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   izcilik

   Almanca

   Pfadfinderwesen [das]

Türkçe  Türkçe » Fransızca Fransızca
  • Türkçe

   izcilik

   Fransızca

   scoutisme [le]

Türkçe  Türkçe » Arnavutça Arnavutça
  • Türkçe

   izcilik

   Arnavutça

   1. skautikë, zbulim, eksplorim
   2. zbulim, eksplorim, skautikë

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.