gudumsuz ne demek? gudumsuz nedir? gudumsuz anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   gudumsuz

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   1. Uğursuz adam. 2. Kıskanç adam. 3. Açgözlü, obur adam.

  • Türkçe

   gudümsüz

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Sözünü tartmadan konuşan, densiz.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Uğursuz.

  • Türkçe

   güdümsüz

   Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   sf. Güdümü olmayan: “Onca yıl hapis yattık, uygunsuz, güdümsüz bir işini görmedim.” -A. Ümit.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.