elle ne demek? elle nedir? elle anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   elle

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   bk. elli

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   elle

   İngilizce

   (ADV.)
   by hand, manually, by using the hand

  • İngilizce

   manually, by hand

Türkçe  Türkçe » Fransızca Fransızca
  • Türkçe

   elle

   Fransızca

   manuellement

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Elle

   İngilizce

   n. monthly American magazine for women that is published in several languages and covers topics of general interest (fashion, health, beauty, career, family, etc.)

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Elle

   Türkçe

   [die] endaze, arşın; dirsek kemiği

  • Türkçe

   / l. an. dirsek kemigi; azmi zent 2. endaze, arsm; alles mit der gleichen ^ messen fark gözetmemek -n.bogen s. Ellbogen. 2n.lang fig. l. (Brief) destan gibi; arzuhal kadar 2. (Fluch) agiz dolusu küfür 3. (Mensch) minare kirmasi; e-n -en Fluch ausstoßen küfürler savurmak

Fransızca  Fransızca » Türkçe Türkçe
  • Fransızca

   elle

   Türkçe

   o

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.