Osteoblast ne demek? Osteoblast nedir? Osteoblast anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   osteoblast

   Türkçe

   Su Ürünleri Terimleri Sözlüğü


   Primer kemik dokusunu meydana getiren, kemik matriksinin organik maddesini sentezleyen öncü kemik hücresi.

  • Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   Kemikte osteoit adı verilen kireçleşmemiş temel maddeyi salgılayan ve daha sonraları etkinliklerini azaltarak osteositlere dönüştüren yassı, eozinofilik, kemik yapıcı hücre.

  • Türkçe

   Zooloji Terimleri Sözlüğü


   (Yun. osteon=kemik,Yun. blastos=tomurcuk): Kemik meydana getiren göze; özellikle genç kemiklerde bulunur.

  • Türkçe

   osteoblâst

   Türkçe

   Biyoloji Terimleri Sözlüğü


   (Yun. osteon: kemik; blastos: tomurcuk) Primer kemik dokusunu meydana getiren, kemik matriksinin organik maddesini (glikozaminoglikanlar ve kollagen tip I) sentezleyen kemik hücresi.

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   osteoblast

   İngilizce

   n. immature bone; germ cell of a bone

İngilizce  İngilizce » Türkçe Türkçe
  • İngilizce

   osteoblast

   Türkçe

   osteoblast, kemik anagöze

  • Türkçe

   osteoblast

  • Türkçe

   Biyoloji Terimleri


   osteoblast

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.