Leben ne demek? Leben nedir? Leben anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   leben

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Ağaç bıçkısı, hızar.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Yoğurt.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Süt. * Boyun ağrısı. (Bak: Lib

  • Türkçe

   Leben

   Türkçe

   Osmanlıca


   Süt. * Boyun ağrısı. (Bak: Libâ')

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   leben

   Türkçe

   {'le:bın} yaşamak.

  • Türkçe

   yaşamak; hayatta olmak; oturmak, ikamet etmek; beslenmek

  • Türkçe

   (v.) ('le:bın)
   yaşamak

  • Almanca

   Leben

   Türkçe

   [das] yaşam, hayat; ömür; yaşantı

  • Türkçe

   n l. hayat, dirim, ömür, can, yasam. yasanti 2. (geschäftiges Treiben) faaliyet, hareket, canlilik; langes ^! ömürler olsun! um den Preis seines -s (erkaufen) kam pahasma; Dos ~ ist ein ewiger Kampf. Hayat daimt bir mücadeledir. ölümün ötesi kolay. und koste es auch das ^ ölüm pahasma da olsa; hayata bedel de olsa; sein ^ lassen müssen kendi kämm akitmak; ein ~ wert bir ömre bedel; j-m das ^ kosten b-nin hayatma mal olm.; sein ^ teuer verkaufen hayatmi pahali satmak; ^ und Schwung in et. bringen bse hayatbahs olm.; canlandirmak, ruh-landirmak; ein sehr langes ^ ömrü Nuh; unser ~ lang ömrümüz oldukca; sein ganzes ^ lang ömrü boyunca ömrü müddetince; bütün hayatmca; sein ^ riskieren hayatmi tehlikeye koymak; kellesini koltuguna almak; sein /^ aufs Spiel setzen hayatmi tehlikeye koymak; Er ließ sein ^ für das Vaterland. Vatan icin hayatmi feda etti.y-n am ^ lassen camni bagislamak; Jeder hängt am ^. Can tatlidir. Spr. Can cümleden aziz. Spr.; am ~ sein hayatta (od. sa§) olm.; am ^ bleiben l. sag kalmak; camni kurtarmak 2. (j-n überleben) artakalmak, arta-mak; wenn er am ^ bleiben sollte (Kranker) ecelden aman olursa; Ich fürchte, er ist nicht mehr am ^. Sagligindan süpheleniyorum. Es knallte und sein Freund war nicht mehr am ~/ Siläh boom eder etmez arkadasi sizlere ömür! aus dem ^ scheiden l. hayata elveda etm. 2. (freiwillig) intihar etm.; k-ni öldürmek; mit beiden Beinen im ^ stehen müspet kafali olm.; ins ^ rufen yaratmak; vücuda getirmek; varliga cikarmak; mit dem ^ davonkommen sa^ kurtulmak; mit dem ^ abschließen candan gecmek; j-m nach dem ^ trachten canma kastetmek; sozusagen e-e Frage von ^ und Tod can alip verme merte-besinde önemli; ölüm kalim meselesi diyebiliriz; ums ~ kommen candan olm., telef olm.; zum ^ zu wenig, zum Sterben zu viel haben kutüläyemut gecinmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.