anlassen ne demek? anlassen nedir? anlassen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Anlassen

   Türkçe

   yol verme; başlatma; menevişleme; yumuşatma;
   tavlama

  • Almanca

   anlassen

   Türkçe

   üzerinde bırakmak; açık bırakmak; motoru çalıştırmak;
   makineye yol vermek; çelik suyunu almak, yumuşatmak

  • Türkçe

   {'anlasın} (giysi) çıkarmak; (ışık, vb.) açık bırakmak; (motor) çalıştırmak .

  • Türkçe

   (giysi) üstünden çıkarmamak; kapamamak, söndürmemek, açık bırakmak; (makine, motor) işletmek, çalıştırmak

  • Türkçe

   l. (Kleider) üstünden cikarmamak 2. (Licht) söndürmemek 3. (Gas) kesmemek 4. (Radio) kapamamak 5. (Motor) harekete getirmek; isletmek 6. (Maschine) isletmek 7. (Stahl) isitmak, yumusatmak 8. (j-n hart ~) hortzort etm.; payiamak, cikismak 9. (Wasser) su akitmak; sich ~ l. ... gibi görünmek; manzara arz etm. 2. (gut) iyi baslamak; iyi bir sekil almak ~er m techn. hareket tertibati; Starter, mars ~er.motor m mars motorü

  • Türkçe

   (v.) ('anlasın)
   (giysi) çıkarmak; (ışık, vb.) açık bırakmak; (motor) çalıştırmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.