Krebs ne demek? Krebs nedir? Krebs anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Krebs

   İngilizce

   n. family name; Hans Adolf Krebs (1900-1981), German-born English biochemist after whom the Krebs cycle was named, winner of the 1953 Nobel Prize; city in Oklahoma (USA)

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Krebs

   Türkçe

   yengeç

  • Türkçe

   e {kre:ps} r yengeç; Yengeç (burcu); kanser.

  • Türkçe

   [der] yengeç, çağanoz; kanser

  • Türkçe

   m l. 20. yengec, caganoz 2. astr. Yengec, Seretan 3. (Krankheit) kanser; incitmebeni; dokunmabana; Wendekreis des -es (astr.) Yengec dönencesi; medan Seretan •gang m; den ^ gehen gerisin geriye (klein kicin; götün gö-tün) gitmek 9rot kipkirmizi; pancar gibt -schaden m esasli mahzur -schere / yengec makasi -tiere pl.zo. kabuklular, kisriye ~verhütend med. antikanseröz

  • Türkçe

   (e.) (r.) (kre:ps)
   yengeç; Yengeç (burcu); kanser

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.