kosten ne demek? kosten nedir? kosten anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   Kösten

   Türkçe

   Kişi Adları Sözlüğü


   Cinsiyet: Erkek
   Ilıca.

  • Türkçe

   kösten

   Türkçe

   Tarama Sözlüğü


   Ilıca

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kosten

   Türkçe

   masraflar

  • Türkçe

   harcamalar

  • Türkçe

   pl. masraf(-lar); ^ verursachen b-ni masrafa sokmak; die ~ von et. bestreiten (od. tragen) harcmi görmek; masraf kaldirmak; auf j-s ^ leben b-nin sirtmdan gecin-mek; auf fremde ~ essen und trinken has islemek; baskaların kesesinde yiyip icmek (od. gecinmek); ekmek elden su golden gecinmek; auf seine ^ kommen l. masrafini cikarmak 2. (befriedigt sein) memnun olm.
   kosten : (I) 1. (Geld) şu kadar para etmek 2. (viel, das Leben usw.) pahalıya, hayatına vs. mal olmak 3. (erfordern) icap (talep) etmek, istemek (II) (probieren) çeşnisine (od.) tadına bakmak; bşin lezzetini tatmak; Was hat Sie diese Maschine gekostet? Bu makine size kaça mal oldu? Das kostet ja schließlich nicht den Kopf! bunun ucunda ölüm yok ya! j-n viel Geld ~ keseye dokunmak; Koste es, was es wolle! Her ne pahasına olursa olsun!

  • Almanca

   kosten

   Türkçe

   mal olmak-değerinde olmak-tadına bakmak

  • Türkçe

   {'kostın} mal olmak; para etmek; tatmak.

  • Türkçe

   mal olmak; değerinde olmak, etmek; tadına bakmak

  • Türkçe

   ('kostın mal)
   olmak; para etmek; tatmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.