perde gazeli ne demek? perde gazeli nedir? perde gazeli anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   perde gazeli

   Türkçe

   Gösterim Sanatları Terimleri Sözlüğü


   Gölge oyununda Karagöz görünmeden önce Hacivatın söylediği gazel.

  • Türkçe

   Tiyatro Terimleri Sözlüğü


   (Kar.) Karagöz oyunu başlamadan önce Hacivatın söylediği gazel.

  • Türkçe

   Yazın Terimleri Sözlüğü


   Karagöz oyunu başlamadan yapılan gösterilerde, Hacivatın söylediği gazel.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.