mismar ne demek? mismar nedir? mismar anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   mısmar

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Büyük, uzun çivi.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   < Ar. mismâr: büyük, geniş başlı, çoklukla dövme demirden yapılmış çivi

  • Türkçe

   Mismar

   Türkçe

   Osmanlıca


   Ensiz çivi, mıh. Demir kazık.

  • Türkçe

   mismar

   Türkçe

   Osmanlıca


   çivi.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Ensiz çivi, mıh. Demir kazık

Azerice  Azerice » Türkçe Türkçe
  • Azerice

   mismar

   Türkçe

   çivi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.