mamma ne demek? mamma nedir? mamma anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   mamma

   Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   anat. Meme.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   mamma

   İngilizce

   mammatus

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   mamma

   İngilizce

   n. organ in female mammals that secretes milk (such as breast in women, udder in cows, etc.); mammary gland and its exterior parts

İngilizce  İngilizce » Türkçe Türkçe
  • İngilizce

   mamma

   Türkçe

   i., k. dili, bak. mama.

  • Türkçe

   anne

  • Türkçe

   meme

İtalyanca  İtalyanca » Türkçe Türkçe
  • İtalyanca

   mamma

   Türkçe

   s.f. anne.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.