lassen ne demek? lassen nedir? lassen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   lassen

   Türkçe

   {'lasın} -ye izin vermek; bırakmak, terk etmek; yaptırmak, -dırmak, -tırmak.

  • Türkçe

   bırakmak, terk etmek; izin vermek, müsaade etmek; neden olmak; yaptırmak, ettirmek

  • Türkçe

   l. birakmak, terk etmek 2. (gestatten) müsaade etm. 3. (dulden) ses cikarmamak; mani olmamak; tahammül etm. 4. (bewirken) sebebiyet vermek; mucip olm.; yap-tirmak, ettirmek 5. (befehlen) emretmek 6. (nicht wegnehmen) bagislamak 7. (von) b-den, bsden vazgecmek 8. s. belassen. Laßt uns gehen! l. Bizi rahat birakiniz! 2. Gidelim! Laß das! Yapma! Etmel Birak bunu! Laß das Weinen! Vazgeç şu ağlamaktan! Laß es gut sein! Kapatsana bu bahsi! Ich ließ ihn bei seiner Meinung. Fikrini değistirmeğe çalışmadım. Er kann es nicht ~. Bunu yapmaktan k-ni bir türlü alamıyor. Das muß man ihm ^. Bu ciheti teslim etmek läzımdır. Tu, was du nicht ^ kannst! Var, bildigini yap! iron.a. Yapacağını yanına koyma! sein Leben für et. ^ 1.... icin hayatini feda etm. 2.fig. bse can atmak; et. ^, wie es ist kendi haline birakmak; Laß ihn schon laufen! Koyuver gitsin! drucken ^ bastirmak; gehen ^ rahat birakmak;

  • Türkçe

   (v.) ('lasın)
   -ye izin vermek; bırakmak, terk etmek; yaptırmak, -dırmak, -tırmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.