halten ne demek? halten nedir? halten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   halten

   Türkçe

   tutmak; durdurmak; durmak

  • Türkçe

   {'haltın} tutmak; durdurmak; dayanmak: durmak; (hayvan) beslemek, yetiştirmek.

  • Türkçe

   tutmak; alıkoymak; (hayvan) beslemek; durmak; dayanmak

  • Türkçe

   (tr.) l. tutmak 2. (in die Höhe) kaldirmak 3. (Abmachung) ifa etm.; yerine getirmek 4. (Zeitung) bir gazeteye abone olm. 5. (Rede) irat etm., vermek 6. (bewahren) saklamak 7. mil. müdafaa etm. 8. (Tiere) besle mek, yetistirmek 9. (enthalten) ihtiva etm,, istiap etm. 10. (Vorlesungen) takrir etm. 11. (befolgen) bse riayet etm. 12. (Rekord) rekor sahibi olm. 13. (Sitzung) akdet-mek 14. (auf et.) bse (od. bsin yapilmasma) ehemmiyet vermek 15. (für) a) zannetmek, düsünmek, addetmek, bulmak, saymak, telakki etm. b) (verwechseln) b-ni baska b-ne benzetmek 16. (es ~ mit) a) (m. ]-m) b-nin tarafim tutmak; b-le elbirligi etm. b) (]-s Ansicht sein) b-nin fikrine istirak etm. c) (stimmen für) b-nin lehine rey vermek d) F b-le münasebeti olm. e) (verfahren) davranmak, hareket etm. 17. (et. für wahr) bse inanmak 18. (Wache) nöbet beklemek (od. tutmak)

  • Türkçe

   (v.) ('haltın)
   tutmak; durdurmak; dayanmak: durmak; (hayvan) beslemek, yetiştirmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.