gurami ne demek? gurami nedir? gurami anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   gurami

   Türkçe

   Biyoloji Terimleri Sözlüğü


   Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, cennet balığıgiller (Anabantidae) familyasından, eti lezzetli olan bir tür.

  • Türkçe

   Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu


   (zooloji)

  • Türkçe

   Zooloji Terimleri Sözlüğü


   (Osphromenus olfax): Kemikli-balıklar (Teleostei)gugukgiller takımın cennet-balığıgiller (Anabantidae) familyasından bir balık türü. Sonda adalarında yaşar. Eti çok beğenilir.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.