absolut ne demek? absolut nedir? absolut anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   absolüt

   Türkçe

   Su Ürünleri Terimleri Sözlüğü


   Saf, karışım göstermeyen, temiz, absolü.

  • Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   Mutlak.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   absolut

   Türkçe

   mutlak-salt

  • Türkçe

   {apzo'lu:t} mutlak, salt .

  • Türkçe

   mutlak, saltık, kesin, kati

  • Türkçe

   l. miitlak, kati, saltik, absolü 2. (Adv.) mutlaka, katiyen, külliyen, tamamen, tamamiylc, büsbütün, behe- mehal; her ne olursa olsun; (volkstiiml.): kaspanek 3. (schlechthin) alelitlak 4. (als Verst. e-r Neg.) hie; -er Herrscher miitlak hiikümdar; müstebit; -e Kunst salt- cilik; -e Mehrheit mutlak ekseriyet; salt cogunluk (cok- luk); -e Monarchie mutlak monarsi; saltcilik; -e Musik sirf musiki; -er Wert mutlak dcger; klymeti mutlaka; /c/l konnte ihn ~ nicht überzeugen. Bir türlü onu kandirama- clini. Wenn er es ~ will, ... Cani istersc .. .; Er will sich jetzt ~ ein Haus bauen lassen. Simdi bir ev yapmak kay- tlindadir. Eion / rel. günahlarm affi; günah fikarma; .ih.olusyon Gismus m istibdat, mutlaklyet, absolütizm, .-.[icilik. müstebitlik -Istisch müstebit(-ce), müstebidane

  • Türkçe

   (apzo'lu:t)
   mutlak, salt

Lehçe  Lehçe » Türkçe Türkçe
  • Lehçe

   absolut

   Türkçe

   mutlak

İspanyolca  İspanyolca » Türkçe Türkçe
  • İspanyolca

   absolut

   Türkçe

   Absolut

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.