Magen ne demek? Magen nedir? Magen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Magen

   Türkçe

   .. {'ma:gın} r mide.

  • Türkçe

   [der] mide; karın

  • Türkçe

   m l. mide 2. (Bauch) kann; der «^, der immer sein Recht verlangt körbogaz; sich den ^ verderben (F: verrenken) midesini bozmak; E-m leeren ^ ist schlecht predigen. Spr.; Ac ayi oynamaz. Spr.; e-n guten ^ haben midesi saglam olm.; Es dreht sich e-m der ^ um. tnsanin midesi bulamyor. Der ^ knurrt ihm vernehmlich. Karm gurul gurul ötüyor. Die Augen sind größer als der ^. Yiyebildiginden fazia yemekler tabagma koymus. j-m im ~ liegen bleiben (Schwerverdauliches) mideye otur-mak (od. durmak); Der Kerl liegt mir im —. F Bu herif-ten hie hoslanmiyorum. Die Sache liegt mir schwer im ^. Bu isten canim fen? halde sikillyor. mit knurrendem ^ ac acma; Mit leeren: ^ ist nicht gut arbeiten. Spr. Ac maymun (od. ayi) oyr amaz. Spr. Bös cuval ayakta dur-maz. Spr.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.