Impuls ne demek? Impuls nedir? Impuls anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   impuls

   Türkçe

   Biyoloji Terimleri Sözlüğü


   Uyarma sonucu bir sinir teli boyunca meydana gelen kimyasal ve elektriksel değişiklikler.

  • Türkçe

   Zooloji Terimleri Sözlüğü


   (Lât.impulsus=itilmiş):Bazı dokular, özellikle sinir ve kas telleri ile iletilen ve çalışma ya da köstekleme (inhibisyon) olarak beliren değişiklik.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   impuls

   İngilizce

   impulse

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   impuls

   Almanca

   Impuls [der]

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Impuls

   Türkçe

   e {im'puls} e güdü, içtepi.

  • Türkçe

   [der] tepi, içtepi, itki; impuls, elektrik darbesi

  • Türkçe

   m l. iica, ictepi, tesvik 2. el. darbe 2iv tezcanli; ici dar; atligan, acar, atak, heyecanli; ates gibi; med., jur. empülsif -ivität / atliganlik, ataklik, ate§lilik, coskunluk, hararet; Er handelte mit unerwarteter ^. Arnavutlugu tuttu.

  • Türkçe

   (e.) (e.) (im'puls)
   güdü, içtepi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.