Helena ne demek? Helena nedir? Helena anlamı - Ne Demek? nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   Helena

   Türkçe

   Mitoloji sözlüğü


   Menelaos'un karısı. Troia prensi Paris onu kaçırdığı için Yunanlılar Troia'ya saldırdılar. Zeus ile Leda'nın kızı olduğuna inanılırdı.
İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Helena

   İngilizce

   n. capital city of Montana (USA); female first name; Saint Helena (c247-c330), mother of Constantine I who became Christian in 313 (according to tradition she found in Jerusalem in 326 the relic of the cross on which Jesus Christ was crucified); name of several cities and towns in the United States; village in Ohio (USA)
Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Helena

   Türkçe

   n. pr. Heien, Elen, Eleni, Helena

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır. "Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelimelerin sesli sözlük telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir..