Adler ne demek? Adler nedir? Adler anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Adler

   İngilizce

   n. family name; Alfred Adler (1870-1937), Austrian psychiatrist who developed the concept of the inferiority complex

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Adler

   Türkçe

   kartal

  • Türkçe

   {'a:dlır} r kartal .

  • Türkçe

   [der] kartal

  • Türkçe

   m l. zo. kartal 2. astr. Kartal, Ukap, Nesritair 3. arma kartall; mit –äugen kartal (sahin) gözlii -blick m fig. kes-kin bakis -bussard m zo. kizil sahin -farn ni bot. kartalli egreltiotu; kuzgun ekmegi; iifteri -iisch m zo. sanagiz baligi; deniz güzeli -holz n (Sandelholzart) kalembek; yalanci ödagaci; kartal agaci -hörst m kartal yiivasi -nase / gagabnrun, kargaburun; kakina burun; mit ~ dogan (od. kaval) burunlu -orden m: schwarzer ~ (lreu-ßen) hist. siyah kartal nisam –rochen in zo. foiyab;iliL;i; cocona; deniz kartall -stein m min. kartal tasi; tavsancil tasi

  • Türkçe

   (r.) ('a:dlır)
   kartal

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.