urk ne demek? urk nedir? urk anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   urk

   Türkçe

   Divanü Lügatit-Türk


   ip, urgan

  • Türkçe

   Divanü Lügatit-Türk


   ip urgan

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Ön: Kitabını aç urkuna da çalış!

  • Türkçe

   ürk

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Asma ve bostanın attığı kol.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Mekân, mevki

  • Türkçe

   Ürk

   Türkçe

   Osmanlıca


   Mekân, mevki.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.