rastbin ne demek? rastbin nedir? rastbin anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   rastbin

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (far.) - herşeyin doğrusunu gören. - erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

  • Türkçe

   Rastbin

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (Farsça) - Herşeyin doğrusunu gören. Erkek ve kız ismi olarak kullanılır.

  • Türkçe

   Rastbîn

   Türkçe

   Osmanlıca


   f. Herşeyin hak ve doğrusunu görüp farkeden.

  • Türkçe

   rastbîn

   Türkçe

   Osmanlıca


   f. Herşeyin hak ve doğrusunu görüp farkeden

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.