immer ne demek? immer nedir? immer anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   immer

   Türkçe

   {'imır} daima, hep, her zaman.

  • Türkçe

   her zaman, daima, hep

  • Türkçe

   her zaman; daima, hep; ~ mehr gittikce fazia; ^ wieder tekrar tekrar; ^ wieder sagen diline virt etmek; noch ^ hälä; nur ^ zu! ha gayret! haydisene! -— aufs neue yeniden yeniye; -^ wenn ... her ... -dikce: Es wird ^ kälter. Havalar sogudukca soguyor. Es ist — noch schlechtes Wetter. Hava bozuk gidiyor. Ist die Sache noch ^ nicht bereinigt? Hälä ö mektupl noch ^ schön (alte Dame) mihrap yerinde; Ich denke ^ an dich. Hep seni düsünüyorum. Dos geht ^ so weiter. Bu is öyle olagidecek. wer auch ^ her kirn ...; wann auch ^ her ne zaman ...; schon ^ oldum olasiya; öteden beri; wie ^ bermutat; her zaman oldugu gibi; auf (od. für) ^ l. dönmemek üzere 2. (dauernd) ilelebet, müebbeden, temelli

  • Türkçe

   ('imır)
   daima, hep, her zaman

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.