hurra ne demek? hurra nedir? hurra anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   hurra

   Türkçe

   ünlem (hu'rra) İngilizce hurray
        Genellikle batılı uluslarda hep bir ağızdan "yaşa" anlamlı destek vermek amacıyla kullanılan ünlem.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   ünl. (hurra) Genellikle Batılı uluslarda hep bir ağızdan “yaşa” anlamlı destek vermek amacıyla kullanılan bir söz.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   hurra

   İngilizce

   Hurrah!

  • İngilizce

   (int.)
   hurrah, hooray, hurray, huzza

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   hurra

   Türkçe

   yaşa!, yaşasın!

  • Türkçe

   ! Int. l. hura! yasa(-sin)! sä! aferin! bravo! 2. (großartig) yahey! 9patriot m soven, sovinist 2patriotismus m sovenlik, sovinizm

İspanyolca  İspanyolca » Türkçe Türkçe
  • İspanyolca

   hurra

   Türkçe

   hurra

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.