devimsel ne demek? devimsel nedir? devimsel anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   devimsel

   Türkçe

   sıfat
    
   1 .    Devinim durumunda olan, harekî.  
   2 .   felsefe  Devinimi yalnızca fizik kanunlarına bağlı olmayan, aynı zamanda etkin bir gücü, bir amacı da içeren, dinamik.

  • Türkçe

   Felsefe Terimleri Sözlüğü


   1. Bir gücün etkisiyle hep devinim durumunda bulunan ve bulunduran, bir değişmesi olan. 2-Devinimi yalnızca fizik yasalarına bağlı olmayan, aynı zamanda etkin bir gücü, bir ereği de içeren.

  • Türkçe

   Fizik Terimleri Sözlüğü


   Devimle ilgili ya da devimden gelen. anlamdaş seğirtimsel.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   sf. 1. Devinim durumunda olan, hareki. 2. fel. Devinimi yalnızca fizik kanunlarına bağlı olmayan, aynı zamanda etkin bir gücü, bir amacı da içeren, dinamik.

  • Türkçe

   Ruhbilim Terimleri Sözlüğü


   Kas devimleri ya da bunları sağlayan güçlerle ilgili olan.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   devimsel

   İngilizce

   dynamic, kinetic. –– erke kinetic energy.

  • İngilizce

   dynamic, kinetic, motional hareki, dinamik

Türkçe  Türkçe » Arnavutça Arnavutça
  • Türkçe

   devimsel

   Arnavutça

   kinetik

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.