burun bukmek ne demek? burun bukmek nedir? burun bukmek anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   burun bukmek

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Burun kıvırmak

  • Türkçe

   burun bükmek

   Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   beğenmemek, önem vermemek: “... şöyle demiştim, böyle yapmıştım, diyene burun büker.” -Y. K. Beyatlı.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   burun bükmek

   İngilizce

   to turn up one's nose at

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.