Tearuz ne demek? Tearuz nedir? Tearuz anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   Tearuz

   Türkçe

   Hukuk Terimleri


   Birbirine zıt olma, birbirinin aksi olma; deliller arasında zıtlık.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Muâraza. İki kişi arasında zıddiyet, mümânaat etmek.

  • Türkçe

   tearuz

   Türkçe

   isim, eskimiş (tea:ruz) Arapça tearuz
        Çatışma, birbirine ters düşme.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. (tea:ruz) esk. Çatışma, birbirine ters düşme.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Muâraza. İki kişi arasında zıddiyet, mümânaat etmek

  • Türkçe

   teâruz

   Türkçe

   Osmanlıca


   zıtlık, zıtlaşma.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.