Peyik ne demek? Peyik nedir? Peyik anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   peyik

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Köşe.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   1. Parça, küçük bez parçası. 2. Giysi ve gömleklerin koltuk altlarına konulan parça. 3. Şalvar ve donun üçgen biçimindeki ağı.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Don, şalvar paçalarının birleştiği yere konulan üçgen biçiminde kumaş parçası.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Parça, küçük bez parçası

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.