Muhyi ne demek? Muhyi nedir? Muhyi anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   muhyi

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (ara.) - ihya eden, dirilten, canlandıran, hayat veren. - allah'ın isimlerindendir. "abd" takısı alarak kullanılır. abdulmuhyi.

  • Türkçe

   Muhyi

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (Arapça) - İhya eden, dirilten, canlandıran, hayat veren. Allah'ın isimlerindendir. "Abd" takısı alarak kullanılır. Abdulmuhyi.

  • Türkçe

   Kişi Adları Sözlüğü


   Söyleyiş: (muhyi:) Cinsiyet: Erkek
   Dirilten, canlandıran, yaşam veren.

  • Türkçe

   Muhyî

   Türkçe

   Osmanlıca


   hayat veren, dirilten, Allah.

  • Türkçe

   muhyî

   Türkçe

   Osmanlıca


   Maddî mânevî hayat veren, dirilten, canlandıran, can ve ruh veren mânalarında olup, Cenab-ı Hakk'ın bir ismidir.(Ehl-i dünya küfür ve dalâlet karanlığında mânen ölü gibi iken Resul-i Ekremin (A.S.M.) mübarek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.