Lage ne demek? Lage nedir? Lage anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Lage

   Türkçe

   durum-yer-kat-tabaka

  • Türkçe

   {lehıln} gülümsemek.

  • Türkçe

   [die] durum, vaziyet, hal; konum, yer, mevki; kat, tabaka

  • Türkçe

   l. vaziyet, durum, konum 2. (Zustand) hal(-et), ahval, sartlar, keyfiyet 3. geogr. maraz, baki; mevki sartlan; konus 4. naut. kerteriz, kerte 5. mus. pozisyon 6. (Ort) mevki 7. (Schicht) geol. kus, kivnm, kat, tabaka; Die ~ ist überaus kritisch. Alev sacagi sardi. Die ^ hat sich verschlechtert. Isler kötülesti. Die ^ klärte sich. Orta-lik duruldu. bei der ^ der Dinge rebus sie stantibus (snob.); in e-e schwierige ^ bringen müskül bir duruma sokmak; in der ^ sein (zu) bsi yapacak halde olm.; Wenn ich dazu in der ^ gewesen wäre, hätte ich die Summe schon längst bezahlt. Kolayini bulsaydim, bu parayi coktan öderdim. j-n in die ^ versetzen (et. zu tun) bsi yapacak hale sokmak; Ich wollte, ich wäre in der gleichen ^ wie Sie. Sizin halinize gipta ediyorum. Sizin durumu-nuzda olmak isterim. -besprechung / durumun müna-kasasi -plan m l. (e-s Gebäudes) zemin plam 2. mil. durum haritasi; plan relövesi

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('lagı)
   durum; konum

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.