Kurator ne demek? Kurator nedir? Kurator anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   küratör

   Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. Müze, kütüphane, sergi, hayvanat bahçesi vb.ni yöneten ve etkinliklerini düzenleyen yetkili kimse.

Türkçe  Türkçe » Arnavutça Arnavutça
  • Türkçe

   küratör

   Arnavutça

   mbikëqyrës, kujdestar (muzeumi, librarie)

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kurator

   Türkçe

   m l. kayyim, vasi 2. (gesetzlicher Vertreter) devletin mümessili 3. (Universität) murakip. kurator 4. (Verwalter e-r Stiftung) vakif müdürü 5. H sendik -ium n l. kayyimhk 2. idare meclisi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.