Klee ne demek? Klee nedir? Klee anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Klee

   İngilizce

   n. family name; male first name; Paul Klee (1879-1940), Swiss expressionist painter and graphic artist, member of the Blue Rider group

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Klee

   Türkçe

   {kle:} r yonca.

  • Türkçe

   [der] yonca

  • Türkçe

   m bot. yonca, tirfil, trefil;/-n über den grünen ^ loben b-ni göklere cikarmak, ayyuka cikarmak, telleyip pul-lamak; yaglayip ballamak; havalara ucurmak; -blatt n l. yonca (od. tirfil) yapra^i 2. fig. ücü bir arada; üclü grup; ücler; üc ahbap cavuslar birbirlerini bulmuslar -blattbogen m arch. üc dilimli kemer -feld n yoncalik -salz n ehem. oksalat -säure / ehem. asit oksalik -seide / bot. s. Bocksdorn; Teufelszwirn

  • Türkçe

   (r.) (kle:)
   yonca

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.