Bilal ne demek? Bilal nedir? Bilal anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   bilal

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (ara.) er. - su gibi ıslatan, ıslatış, ıslaklık. bilal b. raba: islamın ilk müezzini, habeş asıllı olup islamı köle olarak ilk kabul edenlerden birisidir.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Bilâl

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Siyah ve beyaz, yâni kara ile ak olmak. (Bak: Belal

  • Türkçe

   Bilal

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (Arapça) - Su gibi ıslatan, ıslatış, ıslaklık. Bilal b. Raba

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Siyah ve beyaz, yâni kara ile ak olmak. (Bak: Belal)

  • Türkçe

   Bilâl

   Türkçe

   Kişi Adları Sözlüğü


   Söyleyiş: (bilâ:l) Cinsiyet: Erkek
   1. Su gibi ıslatan.2. Islaklık.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.