Beziehung ne demek? Beziehung nedir? Beziehung anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Beziehung

   Türkçe

   bağıntı; ilgi; ilişki

  • Türkçe

   en {bı'tsi:ung} e ilişki. ilgi.

  • Türkçe

   [die] ilişki, bağlantı, ilgi, alaka, irtibat; bağıntı, görelik, izafiyet; bakım

  • Türkçe

   (en.) (e.) (bı'tsi:ung)
   ilişki. ilgi

  • Almanca

   beziehung

   Türkçe

   ~ung/l. münasebet, irtibat, aläka, taalluk, nispet, ilgi, ilinti, ilisik, aidiyet, temas 2. (Relation) izafet, baginti, relasyon, görelik 3. (freundschaftliche) ülfet 4. (Verbundenheit) bağ(-lılık); persönliche -en pl. sahst tamsiklik; -en haben (zu) b-le ilgisi olm.; gute -en haben pej. dayisi dümende olm.; die -en abbrechen selämı sabahı kesmek; b-le hesabi kesmek; V; ipi cözmek; -en aufnehmen münasebet kurmak; -en unterhalten münasebetler temadi etm.; Er kann zu ihnen keine nähere ^ haben. Bunun, onlaria hiç bir girdisi ciktisi olamaz. in keiner ~ hiç bir suretle; in gewisser ~ bazi cihetten; in dieser ~ bu hususta; bu bakimdan; bu itibarla; in ~ setzen nispet etm., kıyaslamak; ilgili bulmak; in ~ stehen (mit) bsle ilgisi, aläkasi olm.; In welcher ~ steht dies zu dem Vorfall? Bunun, bu mesele ile ne bakimdan bir ilgisi vardir? in jeder ~ (a.) yerden göge kadar -ungs.los sebkurabıtsız -ungs.weise l. yahut; ve ya 2. (genauer gesagt) daha dogrusu 3. (in besonderen Fällen) husust hallerde

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.