yuva yapmak ne demek? yuva yapmak nedir? yuva yapmak anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   yuva yapmak

   Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   1) yuva hazırlamak, yuva oluşturmak; 2) evlenmek: “Hâlbuki genç bir kızla yuva yapmak, ölünceye kadar bahtiyar yaşamak için...” -Ö. Seyfettin.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   yuva yapmak

   İngilizce

   (V.)
   nest, nidificate, nidify

  • İngilizce

   to nest

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   yuva yapmak

   Almanca

   nisten

Türkçe  Türkçe » Fransızca Fransızca
  • Türkçe

   yuva yapmak

   Fransızca

   faire son nid; nicher; nidifier; créer un foyer

Türkçe  Türkçe » Arnavutça Arnavutça
  • Türkçe

   yuva yapmak

   Arnavutça

   fole (bëj)

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.