tepeli akbaba ne demek? tepeli akbaba nedir? tepeli akbaba anlamı - Ne Demek? nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   tepeli akbaba

   Türkçe

   isim, zooloji
        Kondor.
  • Türkçe

   Biyoloji Terimleri Sözlüğü


   Kuşlar (Aves) sınıfının, kartallar (Falconiformes) takımının, Yeni Dünya akbabasıgiller (Cathartidae) familyasından, 102 cm kadar uzunlukta, tüyleri kara, boynu beyaz olan, uçan kuşların en büyüğü ve en kuvvetlilerinden biri. Kondor.
  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. hay. b. Güney Amerikada, genellikle sazlık göllerde yaşayan, siyah beyaz tüylü, büyük boylu, boynu ve başı çıplak, erkeklerinde koyu kırmızı tepelik bulunan yırtıcı kuş, kondor (Vultur gryphus).
  • Türkçe

   Zooloji Terimleri Sözlüğü


   (anlamdaş. kondor, Sarcorhamphus gryphus): Kartallar (Falconiformes) takımının Yenidünya-akbabasıgiller (Cathartidae) familyasından bir kuş türü. Uzunluğu 102 cm. Tüyleri kara, boynu beyaz olur. Uçan kuşların en büyük ve en kuvvetlilerinden biridir.
Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   tepeli akbaba

   İngilizce

   condor

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır. "Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelimelerin sesli sözlük telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir..