tek yumurta ikizleri ne demek? tek yumurta ikizleri nedir? tek yumurta ikizleri anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   tek yumurta ikizleri

   Türkçe

   Biyoloji Terimleri Sözlüğü


   (Yun. monos: tek; zygotos: cifi) Bir yumurtanın, bir sperma ile döllenmesinden sonra, yumurtanın ileriki safhalarda ikiye bölünerek birbirlerine çok benzeyen iki yavru meydana getirmesi. MZ ikizleri.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   tek yumurta ikizleri

   İngilizce

   (N.)
   identical twins

  • İngilizce

   identical twins

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   tek yumurta ikizleri

   Almanca

   eineiige Zwillinge

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.